Ke stavbě samotného jezírka jistě patří rovněž jeho vyložení kamenem, zasazení vhodného kamene do bezprostředního okolí, případná výstavba cestiček, suchých zídek, nízkých plotů, teras apod.

V dřívější době byl kámen často používán jako stavební materiál. Je nejen krásný, ale také velmi praktický a proto se v současné době vrací trend jeho opětovného využívání.

Kámen má oproti jiným stavebním materiálům obrovskou výhodu v tom, že je věčný. Nikdy se vám neokouká a co je nejdůležitější — každý výrobek z kamene je originál.

Stavby z kamene jsou velmi trvanlivé, odolné vůči povětrnostním podmínkám a mrazuvzdorné. Kámen je dostupný v širokém množství různých barev a dekorů. Jedná se o přírodní materiál, z čehož vyplývá jeho velmi dobrá snášenlivost s ostatními přírodními materiály jako jsou dřevo, sklo apod.

Společně s vámi vybereme vhodný kámen nejen pro stavbu samotného jezírka, ale rovněž jako dekorativní prvek na vaši zahradu.

Zahradníci mají rčení: azalek není na zahradě nikdy dost. Doplnili bychom jej: azalek a krásných kamenů není na zahradě nikdy dost  🙂